ВУЗ ШАГ

Про нашу бібліотеку

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАШУ БІБЛІОТЕКУ

Шкільна бібліотека є обов’язковим підрозділом загальноосвітнього навчального закладу, вона органічно поєднує завдання, що стоять в галузі освіти і бібліотечної справи, здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час. Її діяльність організовується спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і нормативних документів, затверджених директором навчального закладу.
   Саме в ній дитина вперше знайомиться зі самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для  себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і  досвідчений учитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів . Не проходять повз  шкільну бібліотеку батьки, які хочуть постійно вчитися, удосконалюватися. Скільки читачів ,  стільки й відповідей повинна дати шкільна бібліотека, нікого не обділивши увагою  найпрекраснішого дива світу – книги.


   Історія бібліотеки Харківської загальноосвітньої школи №121 бере початок з 1953 року. На сьогоднішній день бібліотека розташована на першому поверсі школи , в окремій ізольованій кімнаті площею 48 кв. м Найголовніша цінність її і найдорожчий скарб – це книги. Основний бібліотечний фонд (без урахування підручників ) -9253 примірників , фонд підручників складає 5749 примірників, аудіовізуальні документи та електронні видання – 11. До послуг читачів складено алфавітний та систематичний каталоги, картотеки газетних та журнальних статей. Бібліотека обладнана комп’ютером, який підключено до мережі Internet.

  Загляньте на перерві чи після уроків до бібліотеки. Допитливі оченята читачів шукають для себе щось нове , не знане раніше. І на допомогу їм приходить довідкова література. Це незвичайний фонд бібліотеки. Його примірники розташовані зручно, як кажуть, « під рукою ». Не гаючи часу, застосовують на практиці знання, одержані на бібліотечних уроках, і швиденько знаходять потрібну інформацію в словнику, довіднику чи в енциклопедії. Невичерпним джерелом інформації для читачів слугує фонд періодичних видань. За п’ять років зберігаються в бібліотеці освітянські видання, дитячі журнали , газети .


Послугами бібліотеки користуються :
* учні – 230
* вчителі – 17
* інші працівники – 4