Учнівські проекти " Марафон унікальних справ "

УЧНІВСЬКІ ПРОЕКТИ " МАРАФОН УНІКАЛЬНИХ СПРАВ"

 

 

Екологічний проект «Буду я природі вірним другом»

Основна мета проекту: формування екологічної культури особистості молодшого школяра. «Дитяча» мета проекту»: приєднатися до акції дорослих з порятунку природи, до справи охорони та примноження рослинного світу планети – її зелених легенів, дізнатися більше про життя рослин, а саме про каштани.

Задачі проекту:

1. Розвиток емоційно-чуттєвої сфери особистості як одного з компонентів екологічної культури.

2.  Формування позитивного досвіду взаємодії дитини із навколишнім середовищем, формування у дітей цілісного уявлення про довкілля та місце людини в природі, вмінь та навичок практичної екологічно орієнтованої діяльності.

3.  Формування активної морально-екологічної позиції особистості по відношенню до навколишнього (природного та соціального середовища людей до самих себе)

Вікова група учасників проекту 8-9 років, склад колективу – 34 учні 3-А класу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 121. Автор проекту – класний керівник 3-А класу – Чирва Галина Іванівна.

Цей проект рекомендується всім учням загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.    Проект є періодичним.

 

 

Волонтерський проект «Добро врятує світ»

Ми зробили цей проект з метою популяризації духовних, моральних цінностей, консолідації зусиль, спрямованих на внутрішній саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадської позиції та соціально-правової активності учнівської молоді.

Основними завданнями цього проекту для нас стали: створення умов для виховання високих моральних якостей, формування громадянина, здатного до свідомого вибору, підвищення правової культури учнів. Також пропаганда системи етичних норм, утвердження патріотизму, духовності, поширення кращого досвіду благодійної діяльності учнівських колективів. У загальноосвітній школі № 121 нами було організовано благодійну акцію «Добро врятує світ» під час якої було зібрано благодійні кошти для закупівлі їжі та інших речей необхідних для притулку тварин. Після відвідування притулку для тварин було продемонстровано учням куди і як було витрачено їх гроші, що вони допомогли. У результаті кожного року ми проводимо таку благодійну акцію, на дні відкритих дверей навчального закладу проходять виставки «Моя хатня тварина» чи конкурс проектів «Як би я допоміг притулку для тварин?». 

Виконавцями проекту були учні 11-А класу, керівником проекту – соціальний педагог – Матвієнко Кристина Олегівна. Цей проект  рекомендується для проведення у навчальних закладах різних рівнів благодійних акцій. Проект являється довгостроковим.

 

На даний момент розповсюджені правопорушення та насилля між дітьми. Діти не тільки порушують закон , а і намагаються самовиразитися таким чином, знімають на відео підліткові сутички чи розповідають про свої дії одноліткам.

  Не правомірна поведінка виникає у наслідок сумнівних друзів або непорозуміння з батьками.

  Щоб запобігти виникненню конфліктів і скоєнню злочинів потрібно проінформувати учнів про їх обов’язки та права, розповісти про наслідки неправомірної поведінки, навчити знаходити спільну мову з батьками, виходити із конфліктних ситуацій.

  Проект спрямовано на формування морально-правової культури учнів. Інформування учнів сприяє виникненню у них власної правової свідомості. За плановано робота із соціальним педагогом, психологом, батьками, конкурси та цікаві квести.

Мета: запобігти підлітковим правопорушенням.

Задачі: проінформувати учнів « Мої права та обов’язки» , навчити використовувати отриманні знання ( поставка « Суд» ), робота з психологом « Ти і Батьки. Спільна мова », приглушення агресії « Конкурс малюнків» .

Авторами проекту єучениці 9-А класу Кізман Дарина та Михайлова Єлизавета, керівником проекту є педагог-організатор - Васенкова Тетяна Валеріївна. Прроект направлений на учнів старшої вікової категорії 9-11 клас. За тривалістю проет є - епізодичним.